MISTRZOSTWA SZKOŁY W WIOŚLARSTWIE HALOWYM

W wyniku nawiązania współpracy z UCZNIOWSKIM KLUBEM SPORTOWYM „SZÓSTKA” w Gdańsku oraz KLUBEM SPORTOWYM AZS AWFIS GDAŃSK w naszej auli odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Wioślarstwie Halowym. Dzieci i młodzież rywalizowali wiosłując na różnych dystansach zgodnie z podziałem na grupy wiekowe, oddzielnie dziewczęta i chłopcy. W sumie w zawodach wzięło udział 250 uczniów. Dzieci młodsze ścigały się na dystansie 100m, a starsze na 250m. Padły pierwsze w historii szkoły rekordy na ergometrach wioślarskich. Rekord szkoły chłopców na 250m należy do ucznia klasy 6a Tomasza Filipka, wśród dziewcząt najszybsza okazała się uczennica klasy 8a Nadia Stefaniak. Rekordzistą szkoły w wioślarstwie halowym na dystansie 100m okazał się uczeń klasy 5a Oskar Gawor a wśród dziewcząt uczennica klasy 5c Blanka Śmiecińska. Rekord szkoły najmłodszej grupy wiekowej należy do ucznia klasy 3a Mateusza Mania oraz uczennicy klasy 4c Amelii Stankowskiej. W przyszłym tygodniu zostaną opublikowane szczegółowe wyniki zawodów. Na najbliższym apelu odbędzie się dekoracja medalowa we wszystkich kategoriach wiekowych. Na podstawie wyników przeprowadzonych zawodów zostanie powołana reprezentacja szkoły na Mistrzostwa Gdańska w Wioślarstwie Halowym w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2005-2006, rocznik 2007-2008, rocznik 2009-2010. Zawody odbędą się w drugiej połowie marca.

Serdecznie gratulujemy wyników sportowych, a szczególnie cieszymy się z wyznaczonych szkolnych rekordów!