7 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII edycji corocznej akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Egzaminatorzy z kl.8d pytali uczniów kl.4-8 z tabliczki mnożenia i dzielenia oraz wręczali certyfikaty za prawidłowe odpowiedzi. Egzaminowi zostali również poddani dorośli pracownicy szkoły. W godzinach popołudniowych w zabawie wzięli udział rodzice, którzy przyszli po swoje młodsze dzieci. Akcja wyszła również poza szkołę do biblioteki miejskiej Lawendowa. Spotkało się to z zainteresowaniem i podziwem dla zaangażowania młodzieży z kl.8d.
W tym dniu odbyły się konkursy na Mistrza Tabliczki Mnożenia na poziomie kl.4 i 5 w postaci układania domino oraz na poziomie kl.6 i 7 w układaniu kart Grabowskiego. Dziękujemy uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!
Kolejny konkurs dotyczył napisania wiersza zachęcającego do nauki tabliczki mnożenia. Komisja nagrodziła 2 wiersze: uczennicy z kl.8d i z kl.4e.
Podczas tego dnia uczniowie rozwiązywali na lekcjach szereg zadań i łamigłówek matematycznych związanych z mnożeniem i dzieleniem. Wcześniej wykonali piękne plakaty na temat tabliczki mnożenia, które ozdobiły drzwi do sal lekcyjnych.
Wszystkie te działania miały na celu propagowanie nauki tabliczki mnożenia i dzielenia do 100.
Zapraszamy na kolejną edycję już za rok!
Koordynator szkolny - Elżbieta Naruk,
Zespół matematyków.