ZAJĘCIA WARSZTATOWE DLA UCZNIÓW KLAS „0”-III

„MOJE SZCZĘŚLIWE PLECY”

We wrześniu wszyscy uczniowie klas młodszych uczestniczyli w warsztatach na temat higieny kręgosłupa.

Na zajęciach dzieci budowały model kręgosłupa i badały jego stabilność. Eksperymentowały jak ją poprawić. Poznały rolę kręgosłupa w organizmie człowieka.

Uczyły się przyjmować prawidłową postawę ciała w czasie pracy przy biurku, a także jak odciążyć zmęczone plecy.

Poznały alternatywne sposoby siedzenia w ławkach.

Dzieci dyskutowały również na temat cech korzystnego dla kręgosłupa tornistra, jak go pakować i nosić. Dokonaliśmy pomiaru ciężaru tornistrów. Eksperymentowaliśmy w jaki sposób odciążyć szkolny plecak.

Warsztaty zakończyły się ćwiczeniami korekcyjnymi śródlekcyjnymi.

Wychowawcy otrzymali kolorowe ilustracje związane z tematyką warsztatów.

Wszyscy otrzymali zaproszenie do udziału w konkursie fotograficznym „Moje  szczęśliwe plecy”. Czekamy na wasze zdjęcia do 4 października.