Strona główna - Szkoła Podstawowa nr 6

->Przedszkole nr 6

Czytaj więcej: Wiadomości

• Nowa Poradnia Psychologiczna - Psychoterapeutyczna w Gdańsku

Od 1 kwietnia ruszyła Poradnia Psychologiczno-Psychoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży przy gdańskim szpitalu psychiatrycznym.

Porady psychologiczne, psychologiczno-diagnostyczne, psychoterapia indywidualna, rodzinna i grupowa, sesje wsparcia psychospołecznego - taką pomoc bez skierowania uzyskają Państwo w nowej poradni dla dzieci i młodzieży potrzebującej pomocy i wsparcia w problemach psychicznych. Na wizyty można się rejestrować na stronie poradni.

Poradnia mieści się w budynku nr 17 (poziom -1, rejestracja i gabinety w pokojach nr 89 i 94) na terenie Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. Tadeusza Bilikiewicza przy ul. Srebrniki 17 w Gdańsku.

Zarejestrować się można od 1 kwietnia 2021 roku dzwoniąc pod numer telefonu 570213101.

Pisząc na adres e-mail: poradnia_psychoterapeutyczna@wsp-bilikiewicz.pl

Rejestracja online dostępna jest na stronie internetowej

• Potyczki ortograficzne dla kl. 2-3

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

„POTYCZKI ORTOGRAFICZNE”

DLA KLAS II – III ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 6 w GDAŃSKU

Organizator: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Gdańsku

Cele:

- motywowanie uczniów do poznania zasad polskiej ortografii

- i interpunkcji,

- doskonalenie sprawności poprawnego posługiwania się językiem polskim w piśmie,

- rozwijanie umiejętności pisania ze słuchu, zachęcanie do starannego

- i estetycznego zapisu wyrazów,

- odkrywanie talentów polonistycznych, wspieranie uczniów zdolnych

- w rozwijaniu i poszerzaniu ich wiedzy i umiejętności.

Organizacja i przebieg konkursu:

1. Konkurs jest przeprowadzany w dwóch kategoriach wiekowych:

- uczniów klas II,

- uczniów klas III.

2. Eliminacje konkursowe przebiegają w dwóch etapach:

I etap - eliminacje klasowe,

II etap - eliminacje szkolne – finał.

3. Eliminacje klasowe przeprowadza wychowawca klasy na podstawie przygotowanych przez siebie sprawdzianów.

4. Do II etapu zakwalifikowanych zostaje po maksymalnie 3 uczniów z każdej klasy.

5. Listę uczniów zakwalifikowanych do II etapu, wychowawca klasy zgłasza do organizatorów konkursu do dnia 11 maja 2021r.

6. Eliminacje szkolne odbędą się stacjonarnie dnia 18 maja 2021r. o godz. 8.00 (klasy 2) o godz. 9.30 (klasy 3). Uczestnicy finału piszą 45 - minutowy sprawdzian ortograficzny składający się z dwóch części:

- dyktanda słuchowego,

- zadań sprawdzających znajomość zasad ortografii i interpunkcji języka polskiego (patrz: zakres wymagań).

7. Podsumowanie Konkursu i wręczenie laureatom dyplomów i nagród odbędzie się 1 czerwca 2021r.

8. Organizator zastrzega sobie zmianę terminu i organizacji konkursu.

9. Zadania konkursowe nie będą udostępniane.

Uwaga! Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez uczestników zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych oraz wizerunku na potrzeby konkursu.

Organizatorki Konkursu

Marta Fiergolska

Małgorzata Kilich

• Zebrania z Rodzicami klas I-VIII