Strona główna - Szkoła Podstawowa nr 6

Miło nam poinformować, że Olivier Starczewski,
    uczeń kl. 8 A, otrzymał wyróżnienie
    w Konkursie Historyczno-Literackim
    „O tym szumią drzewa i mówią kamienie”
    za pracę „Historia ludzkim cierpieniem zapisana – Piaśnica i Obława Augustowska
    symbolem męczeństwa narodu polskiego”.
    To I etap Międzyregionalnego Patriotycznego Projektu Edukacyjnego
    „Bez Przedawnienia – Prawda i Pamięć o Piaśnicy
    i Obławie Augustowskiej” – konkursu – organizowanego
    przez Pomorskiego Kuratora Oświaty we współpracy
    z Podlaskim Kuratorem Oświaty pod patronatem
    Ministra Edukacji i Nauki, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
    Wojewody Pomorskiego, Wojewody Podlaskiego,
    Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego.
    Gratulujemy!
  • "Trzymaj formę" XV OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

XV Ogólnopolski Program Edukacyjny

„Trzymaj Formę”

Tak jak w poprzednim roku szkolnym tak i w tym bieżącym 2020/21, uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „ Trzymaj Formę” zorganizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny, Polską Federacją Producentów Żywności Związek Pracodawców pod patronem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia, którego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin przez promocje zasad aktywnego stylu życie i zbilansowanej diety, opierając się na odpowiedzialnych wyborach jednostki.

W ramach programu szkoła zorganizowała szereg projektów edukacyjnych, jak np. „Tydzień zdrowego kręgosłupa”, „Tydzień zdrowej stopy”, szereg zawodów szkolnych i pozaszkolnych w trybie stacjonarnym i online, warsztatów profilaktycznych i lekcji WF online o tematyce prozdrowotnej, jak np. Zasady zdrowego odżywiania.; Piramida zdrowego żywienia i zasady zdrowego stylu życia.; Co to jest BMI jak je obliczać?; Obliczamy PPM i CPM korzystając z gotowego Kalkulatora kalorii. Net. ; Co to jest stres? Jak sobie z nim radzić?; Korzystny wpływ spaceru na zdrowie naszego kręgosłupa.; Higiena snu.; Znaczenie wody w organizmie- Dzień wody.; Wpływ nadmiaru cukru na organizm.; Jestem tym, co jem. , Co to jest kaloria? Itp.

Wszystkie zrealizowane akcje w ramach tego programu pomogły promować aktywność fizyczną oraz zróżnicowany i zbilansowany sposobu odżywiania się młodzieży. Traktowały problem zdrowego trybu życia całościowo, odnosząc się do zdobywania konkretnych umiejętności, jak też do kształtowania postaw i zwiększenia zainteresowania problematyka prozdrowotną.

Na zakończenie szkolny koordynator programu złożył obszerne sprawozdania z podjętych przedsięwzięć, w wyniku czego Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 6 otrzymał Certyfikat uczestnictwa w programie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w zrealizowanie Programu, a w szczególności uczniom za ich codzienny trud włożony w udział we wszystkich przygotowanych akcjach, nauczycielom WF za rzeczowe przeprowadzenie szeregu zajęć WF o tematyce prozdrowotnej oraz wychowawcom za pomoc i opiekę nad uczniami podczas realizacji przygotowanych projektów oraz dyrekcji szkoły i Radzie rodziców za sponsorowanie nagród w rywalizacji sportowej.

Koordynator

Agnieszka Giedrojć- Gurin

• HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU

HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

25.06.2021 (piątek)

· KLASY „0”

g. 11:30- 0a, 0c, 0e

g.12:30- 0b, 0d

Zakończenie roku kl. 0 w poszczególnych salach lekcyjnych
    danych klas.

· KLASY I-II

g. 9:00

Ia, Ic, Id, Ie, If, Ii (wejście od strony patio)

IIa, IIc, IIe, IIf (wejście główne do bud.A)

g. 10:30

Ib, Ih, Ig, Ij, Ik (wejście od strony patio)

IIb, IId , IIg (wejście główne do bud.A)

· KLASY III

g. 9:00 AULA bud. B (wejście od strony boiska)

Zakończenie roku dla kl. I-II w poszczególnych salach lekcyjnych danych klas

W zakończeniu roku szkolnego kl. 0-III
    wraz z uczniem może uczestniczyć 1 rodzic/opiekun.

· KLASY IV-VII

g.10:00

klasa V A godz. 9.00 (wyjątek!)

Zakończenie roku szkolnego w poszczególnych salach danych klas

· KLASA VIII

g. 11:30 AULA bud.B (wejście od strony boiska)
  • Dzień Ojca

Dzień Ojca – święto
    będące wyrazem szacunku
    i wdzięczności ojcom.
    W Polsce obchodzone jest
    corocznie 23 czerwca, od roku 1965.
    Dużo dobra Tatusiowie!

/p. Tatiana Nowakowska/