Erasmus+ - Szkoła Podstawowa nr 6

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 6 w Gdańsku
->Szkoła Podstawowa nr 6
->Przedszkole nr 6

 • Kolejny dzień w Turcji

  Świat to małe miejsce wiec nawet u nas w Turcji słychać zgrzyt zębów uczniów, którzy chcieliby ćwiczyć się języka obcego metodą imersji jak nasze wspaniałe dziewczęta. Co więcej, o wiele skuteczniej uczy się języka obcego w takich pięknych miejscach jak Pamukkale czy Starożytny Efez. Kąpiel w przerwach (do wyboru ciepła i zimna woda), napoje arbuzowo-truskawkowe czy tureckie ciasteczka to elementy, które, co udowodniono naukowo, drastycznie podnoszą poziom przyswajania języka obcego. Cóż możesz zrobić? Podejdź, zapytaj i zapisz się wiec by uczestniczyć w podobnych projektach w przyszłości!
  /Krzysztof Misiuta i Karolina Łosińska/
  czytaj dalej: Kolejny dzień w Turcji
 • Warsztaty w międzynarodowym gronie

  Miewasz czasem wątpliwości, czy aby wstawanie na 7.30 na lekcje jest czymś, co uwielbiasz? Każda temperatura poniżej 15 stopni sprawia, że cierpisz? Codzienna monotonia zabiera Ci radość życia? Cóż możesz zrobić? Jedź z nami na projekt! Dzielne dziewczyny i nauczyciele ledwo wytrzymują temperatury powyżej 30 stopni, codziennie próbują nowych smaków i odkrywają nowe, ciekawe miejsca z mieście Nazilli w środkowo-zachodniej Turcji a umawianie się z lokalną ludnością na konkretną godzinę traktowane jest wręcz jako nietakt. Dla nas jest cudownie a może być tak tez dla Ciebie! Przy okazji, jak my, dowiesz się jak wymyślić hasło, które zabezpieczy Twoje zasoby w sieci, dowiesz się jak chronić swoją prywatność i jak nie dać nikomu wyłudzić od siebie żadnych danych. Wszystko oczywiście w cudownym, międzynarodowym zespole.
  /Krzysztof Misiuta i Karolina Łosińska/
  czytaj dalej: Warsztaty w międzynarodowym gronie
 • Nazil w Turcji

  Nasza grupa Erasmusa dotarla już do Nazili w Turcji. Po odespaniu długiej podróży pora na relaks w słońcu, przywitanie z koleżankami goszczącymi w czerwcu w Polsce oraz zapoznanie z innymi uczestnikami projektu OurDigilLife z Hiszpanii i Turcji. Od dziś zaczynamy działania projektowe 😀
  /Karolina Łosińska, Anna Sadowska, Krzysztof Misiuta/
  czytaj dalej: Nazil w Turcji
 • Wyjazd do Turcji w ramach programu Erasmus +

  W sobotę 24.10 Nasi uczniowie wyruszyli do Turcji na przygodę w ramach wymiany w programie Erasmus+.
  Po długiej podróży wylądowali bezpiecznie w Antlyi i dotarli do rodzin goszczących w Nazilli. Od niedzieli zaczynają działania projektowe.
  Śledzcie relcje z wyjazdu w dziale O SZKOLE>>>ERASMUS+
  /Karolina Łosińska, Krzysztof Misiuta/
  czytaj dalej: Wyjazd do Turcji w ramach programu Erasmus +
 • Podsumowanie wydarzenia

  Wszystko, co dobre szybko się kończy...
  Nawet nie wiemy, kiedy ten tydzień nam minął bo na brak aktywności nie mogliśmy narzekać. Sami zobaczcie, co działo się podczas wizyty naszych gości z Turcji i Hiszpanii.
  /Karolina Łosińska, Ewa Rac-Truszczyńska, Anna Sadowska, Anna Prądzińska, Bartosz Chyś, Marta Raniszewska/
  czytaj dalej: Podsumowanie wydarzenia
 • Pożegnanie

  Nasi goście z Turcji są już w domu, Hiszpanie w trakcie lotu a my serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt. Rodzicom za życzliwość, doskonałą atmosferę, umilenie czasu spędzonego w naszym pięknym mieście i jego okolicach.
  /Karolina Łosińska, Ewa Rac-Truszczyńska, Anna Sadowska, Anna Prądzińska, Bartosz Chyś, Marta Raniszewska/
  czytaj dalej: Pożegnanie
 • Z wizytą w Malborku

  Dzisiaj Erasmusowa grupa spędziła czas w Malborku
  /Koordynator projektu: Karolina Łosińska, nauczyciele z projektu: Anna Sadowska, Dyretor Szkoły Iwona Stankiewicz/
  czytaj dalej: Z wizytą w Malborku
 • Wideorelacja

  Video relacja z poniedziałkowych aktywności integracyjnych dla naszych uczniów oraz gości z Turcji i Hiszpanii.
  /Przygotowanie: Marta Raniszewska, montaż: Bartosz Chyś, koordynator projektu: Karolina Łosińska, pozostali nauczyciele biorący udział w projekcie: Ewa Rac-Truszczyńska, Anna Sadowska, Anna Prądzińska/
  czytaj dalej: Wideorelacja
 • Projekt Erasmus Our Digilife-START !!!

  Od dzisiaj przez cały tydzień gościmy uczniów wraz z nauczycielami z Turcji oraz Hiszpanii.
  Właśnie rozpoczął się projekt Erasmus Our Digilife. Poniedziałek upłynął Nam pracowicie, kreatywnie i z dużą dawką dobrego humoru i energii. Na początku było oficjalne powitanie na holu szkoły, następnie obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu naszych uczniów, które przygotowała Pani Ewa. Tuż po nim nastąpiła prezentacja poszczególnych krajów(były zaskakujące i niezwykle pomysłowe). Następnie uczniowie wzięli udział w grach, sportowych integracyjnych, które przygotowała Pani Marta, nauczyciele z kolei wzięli udział w szkoleniu, które poprowadził Pan Bartek z nieocenioną pomocą tłumaczących Pani Karoliny i Pani Ani. Przed obiadem zwiedziliśmy też część szkoły. Obiad był przepyszny za sprawą naszych Pan kucharek. Po obiedzie każdy kraj przygotował i zaprezentował arcyciekawe lapbooki. Jutro wyprawa do Malborka.
  /Koordynator projektu: Karolina Łosińska, nauczyciele biorący udział w projekcie: Anna Sadowska, Ewa Rac-Truszczyńska, Anna Prądzińska, Marta Raniszewska, Bartosz Chyś/
  czytaj dalej: Projekt Erasmus Our Digilife-START !!!
 • REKRUTACJA DO PROJEKTU ERASMUS+

  Już po feriach rusza rekrutacja uczniów do projektu ERASMUS+ "Our DigiLife".
   
  Do rekrutacji zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas 7.
  Aby wziąć udział w rekrutacji należy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić ankietę rekrutacyjną wraz z oświadczeniem RODO. 
  Rekrutacja trwa od 28 lutego 2022r do 4 marca 2022r.
  Ankiety rekrutacyjne należy składać do p. Karoliny Łosińskiej (C2.31) lub p. Anny Sadowskiej (C2.32) w wyżej wymienionym terminie.
  Ogłoszenie listy przyjętych nastąpi 7 marca 2022r.
  Gorąco zapraszamy i czekamy na Wasze zgłoszenia 🙂
  czytaj dalej: REKRUTACJA DO PROJEKTU ERASMUS+
powrót do góry