9.maja w klasach 4-8 świętowaliśmy Dzień Europy. Wszyscy uczniowie wspaniale zaangażowali się poprzez przygotowanie stoisk prezentujących informacje, ciekawostki, zwyczaje i kuchnię wylosowanych wcześniej krajów członkowskich Unii Europejskiej. Na drzwiach zawisły flagi. Nie zabrakło tradycyjnych smakołyków przygotowanych przez dzieci, a także pięknych pamiątek z podróży. Gdzieniegdzie wybrzmiała muzyka popularna w danym kraju. Młodzież i uczniowie ubrali się w barwy narodowe danego państwa, a niektórzy w wyjątkowo piękne stroje ludowe. Dzieci mogły zdobywć wiedzę odwiedzając stoiska kolegów z innych klas. Ponadto, zorganizowano konkursy: wiedzy o Unii Europejskiej, na najlepszy plakat oraz na najciekawsze stoisko.

W tym dniu szkoła tętniła życiem, było kolorowo i radośnie :)

Dzień Europy w obiektywie.

/Karolina Łosińska/