Pierwsze klasowe Andrzejki w naszej szkole:)

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów... i wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W tym dniu, wróżki w osobach Mamy Gabi i Mamy Agatki, miały dla dzieci tylko dobre wróżby: dalekie podróże, pieniążki, powodzenie... Pierwszoklasiści wróżyli z butów, w zabawie z kubeczkami, zajadając „ciastka z wróżbami”. Na papier przelali swoje marzenia o wykonywanym w przyszłości zawodzie.

Dopełnieniem wspaniałej zabawy były tańce i poczęstunek – smakołyki zakupione, bądź upieczone przez mamy.

Zabawa była wspaniała:)

Serdeczne podziękowania dla Andrzejkowych Wróżek.