24.04.2020 r. uczniom z klas 1d i 1 g w głowie zawróciły babeczki. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały muffinki o różnych smakach. W scenariuszu zajęć podany został podstawowy przepis na babeczki oraz dodatkowe ich warianty. Każdy uczeń mógł upiec babeczki o takim smaku, jaki najbardziej lubi.

Był to dzień, w którym dzieci szlifowały swoje zdolności cukiernicze, wykazując się przy tym również fantazją i kreatywnością w dekorowaniu wypieków. Oprócz pieczenia, pierwszaki miały za zadanie zapisać w tabeli wszystkie składniki, a także rozwiązać zadania tekstowe o tematyce związanej z pieczeniem babeczek. Dzieciom, pomysł pieczenia, bardzo się spodobał. Był to doskonały czas na wspólne spędzenie czasu z rodzicami. Okazało się, że pieczenie babeczek jest dziecinnie proste.