W dniach 13-17 grudnia, na planowych zajęciach Fitklasy odbyła się bożonarodzeniową zabawa sportowa pt. "Zdobywamy sprawność Elfów Świętego Mikołaja." dla uczniów klas „O”.

W dniu startu wszyscy uczestnicy mieli ubrane mikołajkowe czapeczki, upodabniając się do skrzatów św. Mikołaja.

Dodatkowo w temat i świąteczny klimat zabawy, wprowadził dzieci, fragment filmu pt.: "Artur ratuje Gwiazdkę" zrealizowany przez studio Aardman.

Sportowe igraszki zaczęły się od wspólnej rozgrzewki, po której młodzi adepci Elfów mogli sprawdzić swoje umiejętności: poruszania się w worku św. Mikołaja, znajomości słodyczy, szybkości, precyzji przyszłego inżyniera, delikatności, a także solidności, szybkiego podejmowania decyzji, pracy zespołowej, logicznego myślenia w trudnych sytuacjach oraz zdobyć sprawność przechodzenia przez komin, biorąc udział w następujących wyścigach rzędów: 1. Wyścig z cukrową laską i cukierkiem, 2. Pakowanie worka z prezentami, 3. Naprawa maszyny św. Mikołaja, 4. Spóźniony prezent, 5. Kominowy ekspert, 6. Łamigłówka św. Mikołaja.

Oprócz tego przyszłe Elfy mogły również sprawdzić swoją umiejętność strojenia choinki zawieszając bombkowe punkty na świątecznej choince.

Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie prezent. Przesyłam również, ogromnie podziękowania za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach, wszystkim wychowawczyniom klas „0” i nauczycielom wspomagającym, bez których projekt ruchowej zabawy, by się nie powiódł, a szczególnie pani Agnieszce Kozłowicz.

Organizatorka Imprezy :

Agnieszka Giedrojć- Gurin,