Rok temu grupa uczniów i uczennic naszej szkoły po raz pierwszy pojechała na trening wioślarski na gdańską przystań KS AZS AWFiS.
Najbardziej wytrwałą i utalentowaną uczestniczką treningów okazała się Marta Mitura z klasy 8a.
Po roku nauki wiosłowania Marta pływa na łodziach wyczynowych różnego typu: deble, czwórki, jedynki. Startowała na Mistrzostwach Polski, gdzie zajęła 10 miejsce w wyścigach jedynek dziewcząt. W Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików zdobyła srebrny medal, a w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego oraz Mistrzostwach Miasta Bydgoszczy brązowe krążki.
Zajęła I miejsce w regatach o Puchar Bałtyku. W zeszły weekend na Regatach Zakończenia Sezonu zajęła z koleżankami klubowymi II miejsce w wyścigach czwórek podwójnych i III miejsce w rywalizacji czwórek wioseł długich. Marta jest Mistrzynią Szkoły w Wioślarstwie Halowym. Należy do niej rekord szkoły dziewcząt na dystansie 250m, który czeka na pobicie.
Marta!
Serdecznie gratulujemy sukcesów sportowych i czekamy na więcej w kolejnym sezonie, być może na jednej osadzie z uczennicami naszej szkoły , które rozpoczęły swoją przygodę z wiosłami tej jesieni.