22 maja, Nasza dwunastoosobowa reprezentacja wzięła udział w fazie grupowej Gdańskiej Spartakiady Przedszkolaków 2024.

Tym razem zawody odbyły się w zaprzyjaźnionym Przedszkolu nr 83.

Uczestnicy rywalizowali w wyścigach rzędów, walcząc o awans do Wielkiego Finału, który odbędzie się 6 czerwca na stadionie Lekkoatletycznym przy al. Grunwaldzkiej 244 w Gdańsku.

Zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności ruchowe w pięciu konkurencjach:

1. „Tunel” 2. „Czworakowanie” 3. „Przejście przez obręcz” 4. „Slalom z pałeczką sztafetową” 5. „Celne oko”.

Szybszą i sprawniejszą drużyną okazało się Przedszkole nr 83 i to oni awansowali do finału. A Nasi kochani „zerówkowicze” w składzie: Bartek K., Borys M., Wiktoria P. ( z klasy 0a), Iga B., Paweł J., Jakub S., Zuzanna W., ( z klasy 0c), Klara L., Tomasz S. (z klasy 0d), Zofia Sz., Milan W., Emila Z., Filip H. ( z klasy 0e)- zajęli miejsce 2.

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni medalami okolicznościowymi, a obie drużyny otrzymały po pucharze.

Przesyłam ogromne podziękowania dla Pani Ani Drożdż za pomoc w przygotowaniach zawodników do rywalizacji sportowej, opiekę nad grupą podczas przejazdów oraz dla Pań wychowawczyń klas 0, które pomogły w zorganizowaniu ekipy przedszkolaków, a także rodzicom za przygotowanie dzieci do wyjazdu.

Dzięki Wam wszystko się udało.

Koordynatorka Imprezy :

Agnieszka Giedrojć- Gurin,