28 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć reprezentacje zaprzyjaźnionych przedszkoli na organizowanej przez naszych nauczycieli WF, Fazie grupowej Gdańskiej Spartakiady Przedszkolaków.

W zawodach wzięły udział Przedszkole nr 68, Przedszkole nr 83 oraz nasza reprezentacja klas „0”.

Na otwarcie zabawy, uroczyste słowa powitalne wygłosiła do zawodników pani Dyrektor Szkoły mgr Iwona Stankiewicz.

Uczestnicy rywalizowali w wyścigach rzędów, walcząc o awans do Wielkiego Finału, który odbędzie się 10 czerwca na stadionie Lekkoatletycznym przy al. Grunwaldzkiej 244 w Gdańsku.

Zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności ruchowe w pięciu konkurencjach:

1. „Tunel”
  2. 2. „ Czworakowanie”
  3. 3. „Bieg z przeszkodami”
  4. 4. „Wyścig gąsienic”
  5. 5. „Celne oko”.

Najlepszą drużyną okazało się Przedszkole nr 83, a Nasi kochani „zerówkowicze” w składzie: Bartek Łoska, Antoni Dorosinski, Tymon Wiśniewski, Kreft Bolakani Nirat, Wojtek Patusiak, Adam Rejzerowicz, Victor Kanabaj, Nina Sapierzyńska Jadwig Bazydło, Dominika sadowska, Maja Gołąbek, Pola Cebela, Zosia Panfil, Klementyna Kiszkurno- zajęli miejsce 2.

Wszyscy uczestnicy Spartakiady zostali nagrodzeni medalami okolicznościowymi, dyplomami oraz mini puzzlami, a dla zwycięskiej ekipy przewidziano puchar.

W tym miejscu, chciałabym ogromnie podziękować naszym sponsorom: Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 6 oraz Klubowi sportowemu „Trefl Gdańsk” oraz paniom intendentkom,  które przygotowały poczęstunek dla wszystkich małych sportowców.

Ślę również podziękowania dla pani Kingi Bulińskiej, za nieocenioną pomoc w przeprowadzeniu zabawy oraz uczennicom klasy 7a i 7b, a także wolontariuszkom z klas 8.

Dzięki Wam wszystko się udało.

/Koordynatorka Imprezy:Agnieszka Giedrojć- Gurin, nauczyciel WF i Fitklasy/