Finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej” pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty już za nami.
Dzisiaj, 23 maja, w dniu 180-tych urodzin Marii Konopnickiej, recytatorzy z czternastu szkół rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych. W grupie uczniów z klas I-III wystąpiło 20 osób, z klas IV-VI – 12 osób i z klas VII-VIII – 7 osób. Jury w poniższym składzie miało nie lada zadanie – musiało wyłonić najlepszych recytatorów poezji Marii Konopnickiej: Dagmara Gulecka-Hura – kierownik Biblioteki Lawendowej, Marzena Mankowska – przedstawicielka Towarzystwa Konopniczan, Monika Kiczorowska – nauczyciel bibliotekarz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gdańsku, Małgorzata Krauze – logopeda ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Gdańsku. Jednak jak się okazało nie było z tym problemu – komisja była jednomyślna.
Wyniki w 1-ej kategorii: I miejsce – Bartek Wojnas ze Szkoły Podstawowej nr 72 w Gdańsku, II miejsce – Marta Kerczuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gdańsku, III miejsce – Lidia Serocka-Lilla ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Gdańsku (ZSO nr 2), wyróżnienia – Oliwier Kozłowski z naszej szkoły, Amelia Marek ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdańsku (ZSP nr 4) i Barbara Matuszewska ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdańsku.
Wyniki w 2-ej kategorii: I miejsce – Nela Koprowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Gdańsku, II miejsce – Konrad Bielecki ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 7 w Sopocie, III miejsce – Maja Stefaniak ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdańsku (ZSP nr 4), wyróżnienia – Matylda Parchem ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Gdańsku (ZSO nr 2) i Antonina Kwaśnik ze Szkoły Podstawowej nr 59 w Gdańsku.
Wyniki w 3-ej kategorii: I miejsce – Marceli Bisewski ze Szkoły Podstawowej nr 50 w Gdańsku, II miejsce – Zuzanna Choroszkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdańsku (ZSP nr 4), III miejsce – Oskar Witkowski ze Szkoły Podstawowej nr 80 w Gdańsku.
A teraz czas na podziękowania. Na początku kierujemy je w stronę Pani Dyrektor Iwony Stankiewicz, która zmotywowała nas do przeprowadzenia konkursu w takiej formie. Dziękujemy Członkiniom Komisji za okazane wsparcie i poświęcony czas – cieszymy się, że udział w konkursie dostarczył Paniom tak pozytywnych wrażeń.
Dziękujemy także Pani Dyrektor Małgorzacie Michałowskiej (SP nr 12 w Gdańsku) i Panu Dyrektorowi Marcinowi Hintzowi (ZSO nr 7 w Gdańsku) za oddelegowanie pracowników do pełnienia funkcji jurora w organizowanym przez nas konkursie – bez nich nie byłoby możliwe jego przeprowadzenie. Kolejni odbiorcy naszych podziękowań to nauczyciele, którzy zaprosili swoich uczniów do uczestnictwa w konkursie i zorganizowali oraz przeprowadzili szkolne eliminacje w swoich placówkach. Dziękujemy Paniom: Izabeli Barańskiej i Beacie Morawskiej z SP nr 1 w Gdańsku, Edycie Lewandowskiej i Jolancie Schoenhoff z SP nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Gdańsku, Elżbiecie Lisowskiej i Annie Krawczyńskiej z ZSP nr 4 w Gdańsku, Agnieszce Gwizdale z SP nr 16 w Gdańsku, Alicji Wielewskiej i Jolancie Zawadzie z ZSO nr 2 w Gdańsku, Annie Stoltmann z SP nr 47 w Gdańsku, Magdalenie Wardowskiej i Marcie Lubaczewskiej z SP nr 50 w Gdańsku, Grażynie Jamce z SP nr 57 w Gdańsku, Joannie Fruczek z SP nr 59 w Gdańsku, Marcie Rosa i Bernadecie Skwierawskiej z SP nr 72 w Gdańsku, Ewie Sałbut i Marcie Franaszczyk-Truszkowskiej z SP nr 80 w Gdańsku, Dianie Blum z Publicznej Szkoły Podstawowej ”Olimpijczyk” w Gdańsku oraz Karolinie Czemplik z SP z Oddziałami Sportowymi nr 7 w Sopocie. Gorące podziękowania składamy również naszym partnerom, którzy pomogli nam zrealizować konkurs zgodnie z zamierzeniami i dzięki którym nasi goście – uczestnicy i ich opiekunowie, mogli otrzymać nagrody i skosztować co nieco słodkości. Są to: Biblioteka Lawendowa – filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku – sponsor nagród, księgarnia internetowa Czytam.pl – sponsor nagród oraz Carrefour przy ul. Przywidzkiej w Gdańsku – sponsor poczęstunku.
Największe podziękowania przesyłamy do uczestników. To dzięki Wam i Waszym umiejętnościom recytatorskim mogliśmy wysłuchać tak różnych interpretacji wierszy Marii Konopnickiej. To Wy przyczyniliście się do tak wysokiego poziomu konkursu. Było nam wszystkim niezmiernie miło uczestniczyć w takiej uczcie poetyckiej.
Pozostałe zdjęcia będą zamieszczone na stronie internetowej Szkoły w zakładce Informacje / Biblioteka / Co w bibliotece „gra”?
Zdjęcia uczestników konkrusu dostępne są na fb szkoły.
/Beata Brylowska i Ewa Sądej – organizatorki konkursu/