W piątek, 29 listopada Szkoła Podstawowa nr 6 i Przedszkole nr 6 odwiedziła Pani Miyuki Ishikawa z Japonii.

Po wizycie u Przedszkolaków i w klasie 7 d oraz 2 e Pani Miyuki była zachwycona dziećmi i uczniami, warunkami w jakich możemy zdobywać wiedzę i umiejętności. Udało nam się zaskoczyć naszego gościa znajomością kraju kwitnącej wiśni. Mieliśmy okazję upewnić się, czy przygotowane informacje i ciekawostki na temat zwyczajów japońskich są prawdziwe, nauczyć się posługiwać pałeczkami, powiedzieć kilka słów po japońsku, zrobić origami. Z przyjemnością skosztowaliśmy szarlotkę i babeczki upieczone przez uczniów kl. 7 d i gofry drugoklasistów. Przedszkolaki przedstawiły muzyczny repertuar.

To był bardzo miły dzień! Już nie możemy się doczekać nawiązania kontaktów z dziećmi i uczniami z japońskiej szkoły.