Czy przeczytaliście książkę J.R.R. Tolkiena pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem” po angielsku? Czy potrafilibyście dokonać analizy tego utworu pod kątem obrazu współczesnego świata? Czy znacie współczesną sytuację rdzennych Australijczyków, przyczyny współczesnej migracji, czy też charakterystykę Brytyjskiej Wspólnoty Narodów?
Na te i wiele innych pytań po angielsku potrafi odpowiedzieć Hania Bojarczuk z klasy 7D, która w tym roku została Laureatką ministerialnej Olimpiady Języka Angielskiego dla Juniorów. Hania od października do kwietnia skutecznie pokonywała kolejne 3 etapy Olimpiady, z czego każdy, co warto podkreślić, składał się z trzech części. Hania nie tylko sięgnęła po najwyższy tytuł w konkursie rozsławiając naszą szkołę, ale również otrzymała uprawnienia do zwolnienia z przystąpienia do egzaminu ósmoklasisty z j. angielskiego oraz do przyjęcia w pierwszej kolejności do szkoły ponadpodstawowej w przyszłym roku. Ponadto, Hania otrzymała gratulacje od Pani Dyrektor Iwony Stankiewicz, drobny upominek oraz dyplom z podziękowaniem za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Serdecznie gratulujemy Hani tego ogromnego sukcesu i jesteśmy dumni, że mamy tak wybitnie uzdolnioną uczennicę wśród naszych podopiecznych.
/Bożena Piekarska/