21 marca to dzień pożegnania zimy. Od dawna już wierzono, że po miesiącach zimowego uśpienia wróci życie, a wraz z nim pojawi się nowa energia. Aby zachęcić ją do szybszego nadejścia uczniowie klas 1-3 wraz z Mini Samorządem ze starym ludowym zwyczajem uroczyście powitali Panią Wiosnę. Dzieci już kilka dni wcześniej zabrały się do wykonania Marzanny lub gaików wiosennych, z którymi wyruszyły w plener w poniedziałek. Radości było co nie miara. Dodatkowo uczniowie ułożyli wspólnie wiosenne rymowanki, które spisali na papierowych, kolorowych kwiatkach i wyśpiewywali podczas spaceru. Literacka twórczość została wyeksponowana przy bibliotece szkolnej.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i życzymy samych słonecznych i ciepłych dni.
/Mini Samorząd Uczniowski z opiekunami/