III MISTRZOSTWA SZKOŁY W WIOŚLARSTWIE HALOWYM
Bicie rekordów na ergometrach wioślarskich stało się szkolną tradycją. Już po raz trzeci dzieci i młodzież rywalizowali wiosłując na różnych dystansach zgodnie z podziałem na grupy wiekowe oddzielnie dziewczęta i chłopcy. W sumie w zawodach wzięło udział 530 uczniów. Dzieci młodsze ścigały się na dystansie 100m, a starsze na 250m. Padły nowe rekordy szkoły. Wśród dziewcząt klas trzecich nowy rekord na dystansie 100m wyznaczyła Zuzanna Góźdź kl 3a, a Weronika Mechaniszyn kl 5d poprawiła rekord dziewcząt klas 4 i 5. Podobny wyczyn udał się uczennicy klasy 8a Marcie Miturze na dystansie 250m, która poprawiła własny zeszłoroczny wynik. Obecny rekord na 100m wśród chłopców klas 4, 5 należy do Rafała Pączka kl 5c. Ksawery Jurkowski wyrównał zeszłoroczny rekord na 100m wśród chłopców klas 3. Wkrótce odbędzie się dekoracja medalowa we wszystkich kategoriach wiekowych dzięki hojności RADY RODZICÓW. Na podstawie wyników przeprowadzonych zawodów zostanie powołana reprezentacja szkoły na Mistrzostwa Gdańska w Wioślarstwie Halowym w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2011 i młodsi oraz 2008 i 2009. Zawody odbędą się na przełomie marca i kwietnia. Serdecznie gratulujemy wyników sportowych, a szczególnie cieszymy się z nowych szkolnych rekordów!
/Kinga Bulińska/