Miło nam poinformować, że nasi uczniowie Maria Rowińska i Tomasz Filipek otrzymali jednorazowe stypendium Prezydent Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2020/2021 dla uczniów szczególnie uzdolnionych.
Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!
Poniżej list Pani Prezydent do nagrodzonych uczniów.
Drogie Uczennice,
Drodzy Uczniowie,
Znaleźliście się w gronie szczególnie uzdolnionych gdańskich dzieci i szczególnie uzdolnionej gdańskiej młodzieży! Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, czasowym brakiem bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami, nie straciliście motywacji i zapału. Jestem z Was bardzo dumna!
Przyznając jednorazowe stypendia prezydenta Gdańska dziękuję Wam za codzienną pasję, pracowitość i rozwijanie talentów. Wdzięczność należy się również Waszym nauczycielom i wychowawcom, bo wspierają Was i dopingują. Przekażcie również proszę wyrazy szacunku ode mnie swoim rodzicom i opiekunom. To Wasze wspólne święto. Dzięki ich codziennemu wsparciu możecie czuć siłę do pokonywania trudności, to dzięki ich opiece możecie skupiać się na nauce i realizowaniu marzeń.
Życzę wszystkim tegorocznym stypendystom odwagi w podejmowaniu mądrych decyzji oraz konsekwencji w urzeczywistnianiu ambitnych planów życiowych. W tym roku Gdańsk został wybrany Europejską Stolicą Wolontariatu na rok 2022 co pokazuje, że wola działania zostaje zauważona i przynosi efekty. Dlatego i Wy nie stawiajcie sobie granic w dążeniach do pięknych celów, bo one nie istnieją, a idąc w świat nie zapominajcie o mieście, z którego pochodzicie. Niech Gdańsk ma zawsze szczególne miejsce w Waszych sercach, a nasza dewiza „Ani tchórzliwie, ani zuchwale” pomaga Wam dążyć do realizacji Waszych marzeń.
Aleksandra Dulkiewicz
prezydent Gdańska