OGÓLNOPOLSKA AKCJA- KARTKA DLA MEDYKA


Zadbajmy wszyscy o relacje, o stworzenie przyjaznej atmosfery i danie możliwości naszym uczniom na rozwijania własnych pasji, zainteresowań i uczenia się w sposób, na który tak naprawdę nie ma możliwości w szkole. Nie oceniajmy naszych uczniów, a doceniajmy ich wkład w swój rozwój.
Obecna sytuacja tak naprawdę to najlepszy moment na podjęcie tematów związanych z tolerancją, szacunkiem do drugiego człowieka, na rozwijanie postaw wzajemnej pomocy, wsparcia najbliższych. Spróbujmy wspólnie zadbać o relacje, o stworzenie przyjaznej atmosfery i danie możliwości na rozwijania własnych pasji, zainteresowań i uczenia się w sposób, na który tak naprawdę nie ma możliwości w szkole.
Postarajmy się najbliższe dni szkolne przeznaczyć na rozmowę o niezwykle ważnej, odpowiedzialnej, ale jakże niebezpiecznej w dzisiejszej sytuacji  pracy medyków. Wykorzystajmy ten czas na rozmowy, debaty, wypowiedzi, rysunki, a nawet wypracowania na temat pracy lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i wszystkich pracowników służby zdrowia. 

Kochani, to jest ten czas….mamy najlepszy czas i okres na to, by nie tylko przybliżyć ten temat, ale żeby wykształcić szacunek dla tych zawodów i refleksję nad swoim zdrowiem i trybem życia. 

KARTKA DLA MEDYKA!!!

Zaproponujmy naszym uczniom wspólną edukacyjną akcję, która polega na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. Niech to będzie nasze podziękowanie za ich trudną pracę i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni. Publikujcie te kartki na swoich tablicach, omawiajcie na zajęciach, publikujcie na blogach, stronach szkół i wszędzie gdzie się da. 

 
PADLET, NA KTÓRY WRZUCAMY KARTKI UCZNIÓW.
 
 
PADLET- KARTKI ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

 

Dołączcie z nami do akcji KARTKA DLA MEDYKA!


Zachęcamy też nauczycieli do dzielenia się pomysłami na lekcje o służbie zdrowia.

W tym celu udostępniamy wirtualną tablicę- padlet, na której możecie dodawać linki do stron, aplikacji, kart pracy, ćwiczeń i zadań.

Możecie też opisać Wasze pomysły na kreatywne zajęcia o służbie zdrowia.


PADLET Z WASZYMI PROPOZYCJAMI LEKCJI I ZAJĘĆ ZWIĄZANYCH Z SŁUŻBĄ ZDROWIA


PADLET Z MATERIAŁAMI EDUKACYJNYMI ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ