REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
„NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA”

Cele konkursu:
• Propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych. • Popularyzacja twórczości własnej oraz ocalenie od zapomnienia typowych form twórczości ludowej związanych z okresem Wielkanocnym. • Uwrażliwienie dzieci na wartości sztuk plastycznych, rozwijanie umiejętności plastycznych i manualnych. • Prezentacja najciekawszych prac oraz konfrontacja osiągnięć plastycznych uczniów.
Główne założenia i wymogi konkursu:
• Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdańsku. • Technika wykonania: dowolna technika przestrzenna z wykorzystaniem różnych materiałów • Forma prezentacji umożliwiająca ekspozycje: ozdoba do powieszenia lub do postawienia, np. stroik do powieszenia, pisanka ze styropianu na stojaku, zając w koszyku itp. • Uwaga! Nie wykonujemy pisanek na wydmuszkach jaj. • Praca musi być podpisana imieniem i nazwiskiem, klasą na karteczce doczepionej do ozdoby lub stojaka . • Prace muszą być wykonane samodzielnie.
Kryteria oceny pracy:
• Oryginalność i tradycyjność pomysłu • Kreatywność i pomysłowość • Estetyka wykonania i trwałość • Dekoracyjność Nagrody, głosowanie i termin wykonania: • Organizator przyzna 3 nagrody główne w wybranych kategoriach, o których zdecyduje jury. • Wyróżnienie-nagrodę publiczności, o której zdecydują uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oddając głos na wybraną ozdobę w głosowaniu –na formularzu opatrzonym pieczęcią szkoły-karcie do głosowania. Jedna osoba może oddać tylko jeden głos. • Karty do głosowania zostaną przekazane wychowawcom klas IV-VIII. • Termin dostarczenia podpisanych prac 27.03.2020 do sekretariatu lub koordynatora konkursu. • Prace będą prezentowane na wystawie w dniach 30.03-03.04 w tym czasie będzie można głosować. • Termin ogłoszenia wyników 06.04.2020. • Zwycięskie prace wezmą udział w licytacji podczas Kiermaszu Wielkanocnego, a pozostałe za zgodą uczestników będzie można kupić. Przetwarzanie danych osobowych: Przystępując do Konkursu, uczestnik wyraża zgodę na: • przetwarzanie przez Organizatora jego danych osobowych na potrzeby przeprowadzenia Konkursu i realizacji jego celów, na warunkach określonych w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, • nieodpłatną publikację (prezentowanie publiczne) pracy konkursowej uczestnika, jego imienia, nazwiska, • wystawienie na sprzedaż podczas Kiermaszu Wielkanocnego w dniach 6-7.04.2020, którego dochód zostanie przeznaczony na zakup pomocy dydaktycznych rozwijających zainteresowania uczniów.

Organizator/Koordynator konkursu: Dorota Maleszka