REGULAMIN KONKURSU  „WYCZAROWANE Z KÓŁ”

• 1.

POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Niniejszy Regulamin, zwany dalej „Regulaminem”, określa warunki uczestnictwa w konkursie„WYCZAROWANE Z KÓŁ”, zwanym dalej „Konkursem” a także kryteria oceny prac konkursowych i warunki nagradzania zwycięzców.
  2. Organizatorami Konkursu są nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdańsku: Monika Mocarska, Monika Kropisz oraz Iwona Włodarska.
  • 2.

CEL KONKURSU

Celem konkursu jest: a. upowszechnienie edukacji matematycznej wśród uczniów zgodnie z założeniami obowiązującej podstawy programowej kształcenia ogólnego,

1. zaktywizowanie środowisk szkolnych w podejmowaniu inicjatyw i działań projektowych,
  2. rozwijanie i promowanie uzdolnień artystycznych uczniów,
  3. motywowanie uczniów do rozwijania pasji artystycznych,
  4. kształtowanie wrażliwości estetycznej.
  • 3. ZAKRES TERYTORIALNY I UCZESTNICY
  1. Konkurs kierowany jest do uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdańsku.
  2. Kategorie wiekowe:
  3. klasy I,
  4. klasy II,
  5. klasy III.
  • 4.

PRACA KONKURSOWA

1. Praca konkursowa powinna spełniać następujące kryteria: a. temat pracy konkursowej – prace mogą przedstawiać artystyczne wizje autorów, b. rozmiar – praca konkursowa powinna być wykonana w formacie A3 lub A4, c. forma i technika – dowolna technika płaska, wykonanie np..: farby, pastele, kredki, wyklejanka i inne. d. praca powinna być wykonana samodzielnie przez pojedynczego autora,
  2. Każda praca plastyczna powinna być podpisana.
  • 5.

WARUNKI UCZESTNICTWA I HARMONOGRAM KONKURSU

1. Udział w Konkursie i podanie danych związanych z udziałem w nim są całkowicie dobrowolne. 2. Zgłoszenie pracy konkursowej jest równoznaczne z akceptacją regulaminu. 3. Prace konkursowe należy przekazywać w terminie do dnia 27 marca 2020 roku do wychowawców klas lub do organizatorów konkursu.
  • 7. OCENA PRAC KONKURSOWYCH ORAZ OGŁOSZENIE WYNIKÓW
  1. Podczas oceny prac konkursowych komisja będzie brała pod uwagę:
  2. zgodność pracy z tematyką Konkursu,
  3. oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu,
  4. estetyka i sposób ujęcia tematu,
  5. walory artystyczne, m.in. kompozycja, kolorystyka, technika wykonania.
  • 8.

NAGRODY W KONKURSIE

1. Laureaci trzech pierwszych miejsc i wyróżnień w trzech kategoriach otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
  • 9.

EKSPOZYCJA PRAC

1. Prace laureatów Konkursu zostaną wyeksponowane, zostanie zorganizowana wystawa prac.
  • 10. DANE OSOBOWE
  1. Przystępując do Konkursu, uczestnik wyraża zgodę na: a. przetwarzanie przez Organizatora jego danych osobowych na potrzeby przeprowadzenia Konkursu i realizacji jego celów, na warunkach określonych w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, b. nieodpłatną publikację (prezentowanie publiczne) pracy konkursowej uczestnika, jego imienia, nazwiska.

Zdjęcie z zasobów internetu