Jaka książka na pewno powinna być w zbiorach biblioteki szkolnej?
Z tym pytaniem po raz kolejny zwracamy się do całej społeczności szkolnej i ogłaszamy plebiscyt na tytuły książek, które chcielibyście, aby były w naszej bibliotece.
Jak to widzimy?
Po pierwsze – zastanówcie się nad pytaniami typu co lubicie czytać, jakich książek brakuje w naszych zbiorach albo jakie tytuły są teraz wśród dzieci i młodzieży na literackim TOP 10?
Po drugie – wybrane w ten sposób książki lub serie wydawnicze spiszcie na kartce podając od 1 do 5 tytułów.
Po trzecie – gotową kartkę należy wrzucić do specjalnego pudełka znajdującego się w naszej bibliotece albo w "Kąciku ciszy".
Po czwarte – wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom i korzystając ze środków finansowych uzyskanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupimy wskazane przez Was książki. Do wydania na ten cel mamy jeszcze 7 tysięcy złotych.
Po piąte – liczymy na to, że dokonane zakupy przyczynią się do wzrostu czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły.
Na Wasze propozycje czekamy do 20 października br.
/Beata Brylowska, Ewa Sądej/