MISTRZOSTWA SZKOŁY NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM

W czwartek 27.02.2020 będziemy gościć przedstawicieli KLUBU SPORTOWEGO AZS AWFIS GDAŃSK oraz UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „SZÓSTKA”, którzy przybliżą naszym uczniom olimpijską dyscyplinę sportu – wioślarstwo. Wśród gości będą Mistrzowie Świata, wielokrotni Mistrzowie Polski oraz trener kadry narodowej w wioślarstwie, którego podopiecznych będziemy dopingować na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Każdy uczeń i uczennica tego dnia będą mogli nauczyć się wiosłować, a następnie spróbować swoich sił w wyścigach na ergometrach wioślarskich. Wyznaczymy rekordy szkoły dziewcząt i chłopców poszczególnych klas. Odbędzie się rywalizacja indywidualna o miejsca I-III i drużynowa między klasami.

PROGRAM PRELEKCJI Z WIOSŁOWANIA I ZAWODÓW:

2 GODZ. LEK. – KLASY: 4A, 4C, 5C

3 GODZ. LEK. – KLASY: 4B, 5A, 5B

4 GODZ. LEK. – KLASY: 7A, 8A

5 GODZ. LEK. – KLASY: 6A, 6B

Uczniowie urodzeni w roku 2005 i 2006 startują na dystansie 500m.

Uczniowie urodzeni w roku 2007 i 2008 startują na dystansie 250m.

Uczniowie urodzeni w roku 2009 i 2010 startują na dystansie 100m.

PROSIMY UCZNIÓW O PRZYGOTOWANIE STROJÓW SPORTOWYCH!!!

PROSIMY NAUCZYCIELI O PUNKTUALNE PRZYBYCIE NA AULĘ I OPIEKOWANIE SIĘ KLASAMI W CZASIE TRWANIA IMPREZ