Dnia 29 maja 2024 roku na pływalni miejskiej w Gdańsku-Chełmie nasi uczniowie i uczennice klas 7-8 rywalizowali w zawodach przeciągania smoczych łodzi na basenie w ramach rywalizacji w Gdańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W tym roku szkolnym poraz pierwszy rozegrano zawody w kategorii mikst – drużynę tworzyły minimum trzy dziewczyny i chłopcy. Naszą szkołę reprezentowali: Franciszek Fronczek 8a, Marysia Piotrowska 8a, Illia Tkachenko 8b, Karina Horenchuk 8b, Valeriia Sverhunova 8b, Maksymilian Steller 7a, Wiktoria Michalska 7c.

W pierwszej, grupowej fazie mistrzostw drużyny walczyły systemem „każdy z każdym”. Nasza reprezentacja uległa jedynie Szkole Mistrzostwa Sportowego nr 94 i zakończyła tę fazę mistrzostw na drugiej pozycji. Ułatwiło nam to rywalizację w półfinale. Tu pokonaliśmy III STO i awansowaliśmy do finału A. W finale A ulegliśmy faworytom z Klubu Gdańskie Lwy i zajęliśmy II miejsce w Mistrzostwach Gdańska. Gratulujemy naszym reprezentantom!