W ramach lekcji WF-u uczennice klasy 6b i 7a, b, c, d, pod opieką nauczyciela WF- u Agnieszki Giedrojć- Gurin, realizowały projekt edukacyjnym „Piramidy gimnastyczne.”, który trwał od listopada do stycznia tego roku szkolnego. Jego efektem końcowym było przygotowanie układów artystycznych przez zespoły 3-5 osobowe uczennic. Układy miały składać się z czterech, wymyślonych przez zespoły, piramid gimnastycznych ubarwionych utworem muzycznym.
Projekt miał na celu podniesienie umiejętności gimnastycznych uczennic klas 6b i 7-ych na wyższy poziom oraz rozwinięcie ich kompetencji współpracy w grupie, estetyki ruchu oraz rozbudzenie ich pomysłowości i kreatywności.
W styczniu 2022 r. miało miejsce podsumowanie osiągnięć projektowych i zaprezentowanie przez drużyny swoich projektów artystyczno- gimnastycznych. Wiele z zespołów wykazało się dużym zaangażowaniem, przygotowując układy z większą ilością pomysłowych piramid niż przewidywał projekt. Wiele z nich zostało uwiecznionych na zdjęciach i filmikach.
Projekt edukacyjny „Piramidy gimnastyczne” na lekcjach wychowania fizycznego. Część 2- filmik
W ramach wcześniej wspomnianego projektu edukacyjnego „Piramidy gimnastyczne.”, który trwał od listopada do stycznia tego roku szkolnego. Powstał krótki poglądowy filmik, który pokazuje ile pracy i odwagi włożyły uczennice tworząc swoje, niekiedy bardzo trudne i skomplikowane układy gimnastyczno- artystyczne.
Śpieszymy więc, z opublikowaniem ich na łamach naszej strony internetowej.
/A. Giedrojć- Gurin/