Rowerowy Maj rozpoczął swoją historię w 2014 roku dzięki inicjatywie Urzędu Miasta Gdańska. Ten znakomity pomysł, promuje zdrowy styl życia i kształtuje nowe nawyki dotyczące przemieszczania się, już u najmłodszych dzieci. Maluchy ochoczo siadają na rower i jadą z radością do przedszkola. Dzieci w wieku szkolnym także chętnie rywalizują, jadąc do szkoły na rowerze, hulajnodze czy deskorolce. Dobry przykład dają również pracownicy oświatowi docierając do swoich placówek na jednośladach.

Sukces tego pomysły jest dostrzegany po coraz większej liczbie uczestników. W tym roku wprawdzie udział wzięło „tylko” 33 miast i miasteczek , ale też sytuacja, ze względu na pandemię była wyjątkowa. Skrócono również czas trwania akcji do trzech tygodni. Kampania , która odbyła się w okresie od 4 do 24 maja 2021 i zgromadziła ponad 78 tysięcy uczestników, którzy odbyli aż 1,5 miliona przejazdów.

Nasza szkoła w tym roku po raz pierwszy wzięła udział w tej wspaniałej zabawie. Entuzjazm i zaangażowanie zarówno młodzieży jak i dorosłych, pozwoliło nam na zajęcie 19. miejsca,co oznacza 42,5%udziału w kampanii.

Na wyróżnienie zasłużyła klasa 2 G, która w nagrodę otrzymała „ZWIEDZANIE NTERAKTYWNEJ WYSTAWY HEVELIANUM’ oraz klasa 4 C , która zdobyła „GRĘ W KRĘGLE’.

Zakończenie tegorocznej, VII edycji ROWEROWY MAJ na pewno nie zakończy obecności rowerzystów na coraz liczniejszych ścieżkach rowerowych. Korzyści zdrowotne , jakie płyną z tej formy transportu są bezcenne. Autorzy pomysłu, mogą odczuwać satysfakcję widząc, jak ta forma ruchu została spopularyzowana. ( w społeczeństwie od malucha do dorosłego ) Takie kampanie, jak ROWEROWY MAJ, promujące zdrowy styl życia, po latach wykształcą przyjazne środowisku społeczeństwo.

Radość oraz zaangażowanie naszych uczniów z wzięcia udziału w kampanii sprawi, że w przyszłym roku pokażemy naszą moc i wygramy!!!!

Wszystkim nauczycielom zaangażowanym w kampanię ,,Rowerowy Maj” chciałabym bardzo podziękować za współpracę i pomoc jaką wsparliście mnie i Tomka Domańskiego.

Koordynator szkoły ,,Rowerowego Maju”

nauczyciel w-f Halina Skupin