W czwartek 27 lutego 2020 roku na szkolnej auli odbyło się spotkanie uczniów klas III – VIII z trenerami wioślarstwa z KS AZS AWFIS GDAŃSK. Gościliśmy trenera kadry narodowej wioseł krótkich wagi lekkiej pana Piotra Bulińskiego oraz trenera Patryka Pszczółkowskiego i Łukasza Dagila pracujących na co dzień z dziećmi i młodzieżą. Trenerzy przybliżyli dzieciom piękną olimpijską dyscyplinę sportu jaką jest wioślarstwo. Goście przygotowali dla nas piękne prezentacje, filmy oraz przywieźli sprzęt do wiosłowania na sucho czyli ergometry wioślarskie z oprogramowaniem , które umożliwia rywalizację pomiędzy zawodnikami znajdującymi się na sali. Zmagania uczniów na poszczególnych ergometrach można obserwować na ekranie. Było to bardzo atrakcyjne dla wszystkich, którzy podjęli wyzwanie po wcześniejszym przeszkoleniu przez trenerów.