20 czerwca br. Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego gościł jak co roku najaktywniejszych uczestników Gdańskiej Olimpiady Młodzieży – całorocznych rozgrywek międzyszkolnych. Szkoły o najwyższej aktywności w Gdańskiej Olimpiadzie Młodzieży otrzymały podziękowania oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora. Wyniki klasyfikacji za udział w Gdańskiej Olimpiadzie Młodzieży obliczone zostały na podstawie osobostartów. Nasi zawodnicy klas 3-6 zremisowali pod względem frekwencji ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej nr 81. Organizator przyznał nam ostatecznie miejsce drugie porównując ilość startów obu szkół. Nasi rywale startowali o jeden raz więcej w ciągu tego roku szkolnego i zwyciężyli. W przyszłym roku będziemy walczyć o pierwsze miejsce.
Wyróżnione zespoły w Igrzyskach Dzieci:
Szkoła Podstawowa nr 81 – 122 uczniów Szkoła Podstawowa nr 6 – 122 uczniów Szkoła Podstawowa nr 85 – 109 uczniów
Wyróżnione zespoły w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej:
Szkoła Podstawowa nr 8 – 162 uczniów
III Społeczna Szkoła Podstawowa „STO” – 102 uczniów