Uczniowie wraz z trenerami uczestniczyli w miejskich zawodach Czwartki Lekkoatletyczne z Klubem Lekkoatletycznym Lechia Gdańsk. Relacje na żywo. Zdobyliśmy 11 medali i wiele czołowych miejsc. Brawo my!!!
PIERWSZY PO PANDEMII CZWARTEK LEKKOATLETYCZNY – ZDOBYLIŚMY 12 MEDALI
7 maja 2022 roku Klub lekkoatletyczny LECHIA GDANSK wznowił po trzech latach przerwy cykl zawodów dla szkół podstawowych – CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE. Naszą szkołę reprezentowało 43 zawodników i zawodniczek. Wywalczyliśmy aż 12 medali w konkurencjach biegowych i technicznych. Każdy z uczestników wystąpił na miarę swoich możliwości, zajęliśmy wiele czwartych i piątych lokat. Młodzi lekkoatleci sprawdzali również swoje predyspozycje startując w konkurencjach poza konkursem zgodnie z regulaminem zawodów.
Oto nasi medaliści:
Oskar Gawor 7a – I msc. w biegu na 60m chłopców
Dominik Kamiński 5b – III msc. w biegu na 60m chłopców
Eryk Stachorzecki 7b - I msc. w biegu na 300m chłopców
Mykhailo Chalyi 6c - II msc. w biegu na 300m chłopców
Iga Raszpunda 4e – III w biegu na 600m dziewcząt
Aleksandra Sverhunova 4a i – II msc. w chodzie sportowym na dystansie 600m dziewcząt
Wiktoria Kępka 4b – III msc. w chodzie sportowym na dystansie 600m dziewcząt
Lena Sosler 7a – I msc. w konkursie skoku w dal dziewcząt
Paulina Fiałkowska 5a – III msc. w konkursie skoku w dal dziewcząt
Maksymilian Steller 5a – III msc. w konkursie skoku w dal chłopców
Weronika Mechaniszyn 5d – II msc. w konkursie pchnięcia piłką lekarską
Adam Polus 7b - II msc. w konkursie pchnięcia piłką lekarską
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów wspaniałych wyników i walki do końca!!!