31 marca 2023 roku w hali sportowej VI Liceum Ogólnokształcącego odbyły się Mistrzostwach Gdańska w Wioślarstwie Halowym Szkół Podstawowych.

Nasza reprezentacja składała się z 39 zawodników startujących w sześciu kategoriach wiekowych. Największy sukces odniosły zespoły klas czwartych, które w kategorii dziewcząt i chłopców zdobyły I miejsca.

Pozostałe drużyny klas 5, 6 oraz 7, 8 wywalczyły zaszczytne II miejsca, a osłabiony skład chłopców klas 5,6 zajął III lokatę.

Warto też wspomnieć, że na Mistrzostwach Gdańska Dorian Bąk uczeń klasy 8d ponownie pobił ustanowiony na zeszłotygodniowym pucharze Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice rekord szkoły na 500m.

Podsumowując, na licznie obsadzonych przez szkoły Mistrzostwach Gdańska, nasi uczniowie zajęli miejsca na podium w każdej kategorii.

Gratulujemy sukcesów wszystkim zawodnikom i zawodniczkom!