„Świat bez barier”

Dnia 14 kwietnia w szkole odbyła się akcja „ŚWIAT BEZ BARIER”, podczas której uczniowie klas 0-3 mieli okazję wczuć się w rolę osób niepełnosprawnych i przekonać się z jakimi problemami dnia codziennego mają oni do czynienia. Dostępne były cztery stanowiska, na których uczniowie m.in. przekonywali się o tym jak trudno jest poruszać się na wózku inwalidzkim i o kulach. Doświadczali jakie problemy mają osoby niewidome, poprzez wykonywanie zadań z zasłoniętymi oczami. Próbowali odczytać komunikaty z ruchu warg oraz wykonywali czynności manipulacyjne w rękawiczkach, które ograniczały ich sprawność.

Dzięki uprzejmości naszego gościa -pani Joanny, która jest osobą niewidomą mogliśmy również poćwiczyć pisanie na maszynie do Braille’a oraz poznać praktyczne aspekty z życia osób niewidomych.

Tego dnia w szkole odbyła się także wystawa zdjęć rodziny Grabowskich. Odwiedziła nas również ich autorka, pani Wioletta która opowiedziała genezę ich powstawania.

W szkole działała także kawiarenka, w której sprzedawano ciasta upieczone przez naszych uczniów i ich rodziców oraz targowisko fantów, które również przynosili uczniowie. Razem udało nam się zebrać 5773,50! Zebrane środki zostaną przekazane na wsparcie rehabilitacji naszego ucznia Jarka Trafimau, fundację Sprawni inaczej oraz Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Gdańsku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do funkcjonowania kawiarenki oraz targowiska a także tym, którzy wsparli ich działanie poprzez zakupy!