Październik zapowiada się w Naszej szkole niezwykle ciekawie. Przyłączyliśmy się do akcji-Gdańskie Dni Profilaktyki, które w naszej szkole przebiegać będą pod hasłem:Czas bez telefonu – alternatywne formy spędzania wolnego czasu”
Głównym założeniem tego dnia jest pokazanie uczniom jak można spędzić czas wolny bez telefonu i wszelkiej elektroniki. Zaczynamy już 4.10. W tym dniu klasy 1-3 wezmą udział w interaktywnym spektaklu ,,Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów” (podobne wydarzenie dla klas starszych 12.10). 7.10 do Naszych zerówkowiczów zawita autor książek dla dzieci, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orderu Uśmiechu w Śremie.
Główne wydarzenie-Szkolny Dzień Profilaktyki odbywać będzie się 10.10. Tego dnia w ramach zajęć klasy 0-3 przygotowują tego dnia wraz z wychowawcami mapę myśli, jak możemy spędzić czas wolny nie używając elektroniki, internetu itp. Jest to jednocześnie konkurs plastyczny, forma wykonania dowolna, najistotniejszą kwestią jest, aby współtworzyła pracę cała grupa.
Dla najlepszej pracy oraz najlepiej przygotowanej sali do wygrania pizza dla całej klasy(nagroda od Rady Rodziców)
Klasy 4-8 natomiast podczas 2 lekcji wraz z wychowawcami prezentują sale tematyczne jako świat bez elektroniki. Każdy oddział przedstawia możliwość integracji, spędzenia wolnego czasu przy np. grach planszowych, grach zespołowych, pełna dowolność w realizacji zadania, a także wybiera dwóch prowadzących ze swojego zespołu, którzy będą promować pomysły swojej klasy na terenie szkoły.
Dodatkowo każda klasa, w której przez cały dzień nikt nie użyje telefonu wygrywa dowolnie wybrany dzień bez pytania.
Zaplanowaliśmy również 2 aktywne, taneczne przerwy na hali.
/Koordynatorzy: Agnieszka Paszelke, Lidia Suchocka,Katarzyna Węsierska, Anna Nowak, Bartosz Chyś-wicedyrektor, Samorząd Uczniowski, przygotowanie wychowawcy oraz nauczyciele z klasami/