W tym roku szkolnym obchody tego dnia zorganizowano jako Projekt charytatywno- edukacyjny pod nazwą Szkolny Tydzień Tumbo Pomaga w dniach 21-25. 11. 2022r.

Uczniowie ZSP nr 6 w Gdańsku mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami plastycznymi, sportowymi, literackimi.

W tych dniach miały miejsce III Fitklasowe Mistrzostwa Szkoły – tor przeszkód dla klas 1-3 oraz Międzyklasowe Mistrzostwa szkoły w biegu na orientację, które przeprowadzili na swoich lekcjach nauczyciele Fitklasy i WF-u.

Oprócz tego,24 i 25 listopada, Rada Rodziców przygotowała dla naszych uczniów pierwsze Dyskoteki Andrzejkowo- Tumbowe dla klas 4-5 i klas 6-8, które okazały się strzałem w dziesiątkę ponieważ wzięło w nich udział bardzo dużo naszych podopiecznych.

Zaś spacerując po korytarzach szkolnych można było podziwiać Tumbowe Dekoracje Drzwiowe przygotowane na konkurs międzyklasowy oraz poczytać rymowanki napisane na konkurs literacki „Pomagamy Rymując”.

Jednoczśnie przez cały czas trwania Obchodów Tumbo prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz Gdańskiej Fundacji Hospicyjnej.

Hitem okazał się niesamowicie pomarańczowy Konkurs międzyklasowy dla klas 0-3 „Pluszowy Tumbo” i Pokaz Mody, który rozegrano 24 listopada.

Każda z klas młodszych przygotowała swoją propozycję stroju, kostiumu, przebrania oraz opis swojego projektu, który zaprezentowała w czasie Pokazu Mody „Pluszowy Tumbo”. Projekty były oceniane przez szacowną komisję sędziowską, która brała pod uwagę: pomysłowość, estetyka wykonania, zastosowanie niekonwencjonalnych materiałów eko, opis projektu oraz sposób prezentacji. Rywalizacja była bardzo trudna i wyrównana. Wszystkie kostiumy były niesamowite i przeszły nasze oczekiwania.

Podsumowując, możemy pochwalić się, że wszystkie przygotowane akcje i konkursy rozegrano według planu z ogromnym sukcesem.

Cały Projekt Szkolny Tydzień Tumbo Pomaga został podsumowany w czasie Dnia Finałowego 25 listopada na Apelach podsumowujących, w programie, których znalazło się wspólne odśpiewanie „Piosenki o pomaganiu.”, podsumowanie konkursów i wręczenie nagród (poniżej znajdziecie zestawienie wszystkich wyników z przeprowadzonych konkursów), a także wspólny taniec z Centrum „ GABI” pokaz sztuki walki przygotowany przez Akademię Aikido Kyouchou Dojo oraz spontaniczny występ taneczny zespołu „Trefliki” składający się z uczennic klasy sportowej 4h.

Tego dnia, na przerwach prężnie działały trzy kawiarenki z ciastem i innymi słodyczami, przygotowanymi przez uczniów wraz z ich rodzicami. Dodatkowo ufundowała dwa Torty okolicznościowe. Całość zebranych funduszy ze sprzedaży smakołyków przekazany został na wsparcie

programu pomocowego Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku dla dzieci i młodzieży doświadczonej żałobą po stracie osób bliskich.

Wszystkim wolontariuszom, nauczycielom, wychowawcom, dyrekcji, rodzicom i uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowania i realizację projektu charytatywnego Szkolny Tydzień Tumbo Pomaga ogromnie dziękujemy!! Jesteście cudowni! Po raz kolejny udowodniliście, że w ZSP nr 6 w Gdańsku jest moc, moc pomagania!!!

Koordynatorki:

Agnieszka Giedrojć- Gurin,