21-ego listopada nasza szkoła okryła się po raz kolejny pomarańczową barwą, która wszystkim kojarzy się z wyjątkową akcją charytatywną zwaną Dniem Tumbo. Pomarańczowy Słoń ozdabiał wszystkie klasowe drzwi. Na korytarzach szkolnych nasi uczniowie mogli malować swoje twarze, układać trójwymiarowe puzzle, uczyć się udzielania pierwszej pomocy, pić zdrowy pomarańczowy sok. Każdy mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie z Tumbo w foto- budkach. Kawiarenka z wyśmienitymi ciastami, muffinkami, babeczkami cieszyła się ogromną popularnością wśród uczniów, kadry nauczycielskiej i zaproszonych gości. W tym wyjątkowym dniu na hali sportowej odbyły się zajęcia z trenerem piłki nożnej oraz zorganizowano wieloetapowy tor przeszkód. Na auli tradycyjnie rozbrzmiewał hymn Tumbo. Na poszczególnych poziomach wiekowych tematyka akcji poruszona została poprzez: projekcję bajki,  opowiadanie " Trzecie życzenie Tumbo" oraz film o Agnieszce. Dzięki materiałom edukacyjnym dostosowanym do poszczególnych grup wiekowych najmłodsi oraz uczniowie klas starszych dowiedzieli się, jak ważne jest niesienie pomocy osobom potrzebującym.

Serdeczne dziękujemy wszystkim sponsorom zewnętrznym:

  • Piekarni Sobowidz Michał Czajka
  • Firmie Renk,
  • Firmie Salvit- Primia
  • Szkółce Piłkarskiej Wojciech Kempiński
Ogromne podziękowania dla naszych wspaniałych Pań intendentek: Joanny i Eweliny, które zawsze mają otwarte serce i pomagają nam w organizacji Dnia Tumbo oraz Pań Pielęgniarek za fachową wiedzę i pokaz pierwszej pomocy.

Podziękowania kierujemy również do Rady Rodziców, która wspiera wszystkie pomysły i akcje na terenie naszej szkoły. Dzięki Państwa wpłatom możemy realizować różne działania, akcje i projekty z dziećmi na poziomie klas 0-8.

Miło nam poinformować, że w tym roku podczas akcji " Dzień Tumbo" zebraliśmy kwotę: 9535,34 zł, która została przekazana na rzecz Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dudkiewicza w Gdańsku Fundacja Hospicyjna- wsparcie dzieci i młodzieży w żałobie" Tumbo Pomaga".

Ten wspaniały dzień stał się coroczną tradycją naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim: Wolontariuszom, Rodzicom, Sponsorom, Nauczycielom oraz każdemu z Was drodzy Uczniowie.

Dziękujemy!

Do zobaczenia za rok :-)

Tumbo i koordynator akcji :-)

Pozdrawiam
Małgorzata Rzepecka-Brunowicz