Tworzymy komiks

Uczniowie klasy 1 d i 1 g zamienili się w grafików tworzących komiks. Nauczyciele przekazali dzieciom szczegółowe informacje dotyczące jego wykonania. Zadaniem uczniów było wymyślenie swojej historyjki, zamknięcie jej w kadrach oraz ułożenie wypowiedzi i dialogów w dymkach. Zdjęcia, wysyłanych komiksów, potwierdziły, że dzieci doskonałe wczuły się w rolę grafików. Z niezwykłą dokładnością zadbały o każdy szczegół komiksu. Dowodem tego są pomysłowe, humorystyczne i z życia wzięte komiksy. Oprócz prezentacji swoich talentów i pomysłów dzieci miały za zadanie rozwiązać zadania tekstowe poświęcone tematyce związanej z czytelnictwem i komiksami. Była to kolejna lekcja, podczas której uczniowie mogli na chwilę oderwać się od szkolnych książek, a także pokazać, jak wielką moc ma dziecięca wyobraźnia.