Cztery szkolne sztafety wystartowały w sobotę 15 czerwca 2024 roku w Małym Memoriale Żylewicza na stadionie lekkoatletycznym Gdańskiego Ośrodka Sportu. Zawody były obsadzone przez kluby sportowe. ZSP 6 w Gdańsku była jedyną szkołą, która podjęła wolę rywalizacji w tym roku w tej cyklicznie rozgrywanej imprezie lekkoatletycznej dla młodych adeptów lekkiej atletyki. Naszym zawodnikom nie zabrakło talentu i woli walki. Młodsze dziewczyny z klas 4,5 w składzie: Julia Sadowska Vh, Klaudia kuchta Vh, Izabela Połom Vg oraz Oliwia Wraga Vg zdołały pokonać rywalki na co dzień trenujące w klubach i zajęły II miejsce. Podobnej sztuki dokonali nasi uczniowie z klas 7,8 występujący w składzie: Patryk Cich 8a, Mateusz Nyk 8a, Filip Baszak 7a oraz zawsze niezawodny w sportowej rywalizacji międzyszkolnej Maksymilian Steller 7a. Chłopcy zajęli III miejsce. Młodsza ekipa chłopaków zajęła II miejsce, lecz tu frekwencja nie dopisała. Chłopcy w składzie: Igor Kotusiewicz 5e, Janek Pawluć 4f, Bohdan Riashentsev 5a oraz Aleksander Molenda 5e dzielnie gonili trenujących kolegów z Akademii Biegania z Kartuz. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Aleksander Molenda z klasy 5e, który znakomicie pobiegł ostatnią 400-metrową zmianę w niczym nie ustępując rywalowi rytmem i prędkością biegu. Starsze dziewczyny w składzie: Aleksandra Ryłowicz 6e, Wiktoria Kępka 6b, Maja Karczewska 6d, Nina Rybakowska 6c zajęły czwarte, ostatnie w tej stawce miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom startów!