W ramach edukacji teatralnej uczniowie klasy 1 D wybrali się do Teatru Wybrzeże na sztukę pt. „Przygody Koziołka Matołka”.

Tytułowy bohater wędruje przez świat, szukając Pacanowa. A przy okazji przeżywa i doświadcza tylu przygód, że starczyłoby ich spokojnie na obdzielenie jeszcze paru innych matołków. Zostaje indiańskim wodzem, ląduje na księżycu, traci głowę, wygrywa konkurs lotów narciarskich... przy okazji odkrywa parę prawd o sobie i o świecie, paru zarozumialcom uciera nosa, zwiedza pół ziemskiego globu i żyje pełnią koziego życia.

Ponad dwugodzinny spektakl okraszony dowcipami, ciekawą scenografią i wspaniałą oprawą muzyczną wywołał u dzieci radość i entuzjazm. Bardzo się zaangażowały i niemal współuczestniczyły w sztuce.