W dniu 27 września 2022 roku reprezentacje klas 4- 6 oraz klas 7-8 dziewcząt ZSP nr 6 wzięły udział w Mistrzostwach Gdańska Sztafetowych Biegów Przełajowych w ramach Gdańskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się w Parku Jana Pawła II w Gdańsk.

Nasza młodziutka grupa 8 uczestniczek z klas 4-6 godnie reprezentowała Naszą Szkołę i zajęła 13 miejsce na 22 reprezentacje, które wzięły udział w tej kategorii wiekowej. Ten start można potraktować jako dobry prognostyk na przyszły rok szkolny, gdyż większość z obecnej ekipy jest uczennicami klasy 4 i 5. Było to na pewno cenne doświadczenie, które mamy nadzieję zaowocuje w kolejnych edycjach biegów przełajów.

Zaś drużyna klas 7-8 wystartowała tego dnia PK (poza konkursem) ze względów na zbyt mały skład osobowy.

Tradycyjnie już, w czasie wyjścia znalazł się również czas na super zabawę na pobliskim placu zabaw.

/Agnieszka Giedrojć- Gurin/