W dniu 8 stycznia 2020 r. dzieci z klasy 1 d udały się na wycieczkę do Radia Gdańsk, której celem było zapoznanie z pracą dziennikarzy radiowych oraz obejrzenie najważniejszych pomieszczeń znajdujących się w radiu.

Po obiekcie oprowadzał uczniów pan Jacek, który niezwykle barwnie i ciekawie opowiadał o pracy radiowców.

Dzieci zobaczyły studio nagrań, miały możliwość zapoznać się ze stołem mikserskim, przywitały się z panią Redaktor prowadzącą na żywo audycję muzyczną oraz zwiedziły pomieszczenie zwane płytoteką.

Najciekawszym punktem wycieczki był odsłuchanie oryginalnego nagrania, którego treścią była relacja na żywo, niemieckiego dziennikarza komentującego rozpoczęcie walk na Westerplatte, a tym samym rozpoczęcie II wojny światowej. Płytę z owym nagraniem, krótko po wojnie, przyniósł do radia Gdańszczanin, nie wiedząc, jaką niezwykłą treść zawiera.

Praca radiowców zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie