Minęło 80 lat…

19 kwietnia po raz drugi wzięliśmy udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, która od jedenastu lat upamiętnia wybuch powstania w getcie warszawskim. Tegoroczne obchody rocznicowe tamtych wydarzeń zostały dedykowane cywilom – około 50 tysiącom kobiet, mężczyzn i dzieci przebywających w trakcie walk w kryjówkach na strychach domów i w podziemnych bunkrach, a także w gruzach getta po upadku powstania. Przez wiele tygodni pozostawali nieuchwytni dla niemieckich żołnierzy, a ich opór był tak samo ważny, jak opór tych, którzy walczyli z bronią w ręku.

Dla każdej grupy wiekowej dzieci i młodzieży został przygotowany pakiet materiałów edukacyjnych – w tym dla najmłodszych  m. in. opowiadania, a dla starszych film animowany "Zdążyć przed Panem Bogiem" na motywach powieści Hanny Krall, Honorowej Ambasadorki tegorocznej akcji.

Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli pamiętać i klasie 3F z wychowawcą za fotorelację.

/Beata Brylowska, Ewa Sądej/