"Bajki ożywają w bibliotece!" to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w naszej bibliotece.

5 listopada w wyznaczonych godzinach Wróżka z Czerwonym Kapturkiem witały przybyłych gości i zapraszały do zrobienia wspólnego zdjęcia. Każdy mógł rozwiązać zagadkę, podać tytuł na podstawie usłyszanego fragmentu lub sprawdzić się pod kątem znajomości bajek poprzez wskazanie czy dana informacja jest prawdziwa czy może fałszywa? Oczywiście wszystkie zadania nawiązywały do najpopularniejszych bajkowych opowieści dla dzieci.

Niektórzy uczniowie podjęli wyzwanie i przyszli przebrani za bajkowych bohaterów, a inni z kolei przynieśli ze sobą atrybuty nawiązujące do ich ulubionych bajek.

Dla osób biorących udział w świętowaniu przewidziane były niespodzianki – cukierek, zakładka do książki, bajkowa naklejka lub dyplom.

/Beata Brylowska, Ewa Sądej/