09.11.2019 r. klasa 4C wraz z nauczycielem języka polskiego zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej.

Podczas październikowych zajęć języka polskiego uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób powstają książki i mieli okazję wcielić się w rolę autora, redaktora, ilustratora oraz wydawcy. Stworzyli własne dzieła literackie. Dzięki ich kreatywności i zaangażowaniu powstały między innymi poradnik o grze w rugby, powieść detektywistyczna, książka przyrodnicza, z której dowiemy się wszystkiego o dzikich koniach oraz ciekawe opowiadania o zwierzętach. Z gotowymi pracami przyszli do biblioteki szkolnej i zaprezentowali je nauczycielom bibliotekarzom.

Kolejnym punktem spotkania były zajęcia biblioteczne, podczas których czwartoklasiści dowiedzieli się na czym polega praca w bibliotece i w jaki sposób opracowywane są książki, tak by gotowe mogły trafić w ręce czytelników. Uczniowie poznali też zasady korzystania z katalogu on-line, założyli karty biblioteczne i wypożyczyli pierwszą lekturę.

Obiecali również, że przekażą swoje autorskie książki do biblioteki.