29 września 2022 r. już za nami. Tego dnia przyłączyliśmy  się do II edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej promującej głośne czytanie oraz wiedzę na temat serca!

Uczniowie i nauczyciele podjęli wyzwanie – mieli stroje w kolorze czerwonym albo przyczepiony emblemat serca. Tak "oznakowani" uczestniczyliśmy w "Spacerze serc".
Miejsce: szkolne korytarze.
Czas: długie przerwy lekcyjne.

Wychowawcy młodszych klas przeprowadzili ciekawe zajęcia czytelnicze z elementami pogadanki. Dzieci poznawały piosenki, tańczyły w rytmie cha-cha, tworzyły prace plastyczne. Oczywiście wszystko było powiązane z sercem.

Dzień wcześniej przygotowałyśmy losy, które pozwoliły wytypować po szczęśliwej klasie w młodszej i starszej grupie wiekowej. Zwycięzcy losowania – uczniowie klasy 2A i 5A, zostali zaproszeni na warsztaty biblioteczne – wysłuchali opowieści związanych z szeroko pojętym sercem [czytałam ja] i dowiedzieli się jak działa serce, jak należy o nie dbać oraz co zrobić, aby udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej [wiedzę przekazywała pani Ewa]. Drugoklasiści mieli okazję wypróbować swoich sił podczas reanimacji fantoma.

Wszystkiemu towarzyszyła wystawa tematyczna.

/Ewa Sądej, Beata Brylowska/