W dniach 14-16 lutego 2023 r. odbyło się przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet szkolnych czytelników. Podczas uroczystości Pasowania na czytelnika młodzi adepci sztuki czytelniczej wysłuchali listu od książki, głośno przypomnieli jak należy o nią dbać, poznali regulamin i zasady obowiązujące w bibliotece szkolnej, a w ramach zabawy wzięli udział w quizie sprawdzającym znajomość bajek i baśni, wierszy oraz legend. Podczas krótkiej pogadanki dowiedzieli się jak działa biblioteka, jak zdobywamy książki, według jakiego klucza ustawiamy je na półkach i jak je rozpoznać.

Następnie był czas przeznaczony na złożenie przysięgi, po której wszyscy uczniowie zostali pasowani symbolicznym piórem na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci doskonale wiedziały, dlaczego taki symbol wybrałyśmy – na znak tego, jak powstawały pierwsze książki.

Finalnie przeszliśmy do tej części biblioteki, która przeznaczona jest dla najmłodszej grupy odbiorców. Tam pierwszoklasiści rozszyfrowywali po oznaczeniach na książkach poszczególne działy – i nie było to wcale łatwe zadanie. A przy wyjściu każdy nowy czytelnik otrzymał wyprawkę czytelniczą wydaną i przekazaną przez Instytut Książki.

Na koniec relacji z tego wydarzenia serdecznie zapraszamy wszystkich pierwszaków do korzystania z naszych zbiorów.

Liczymy na to, że każdy z Was znajdzie u nas ciekawe dla siebie książki, a wypożyczając je przyczyni się do wzrostu czytelnictwa w naszej szkole.

/nauczyciele bibliotekarze/