W dniach 10-12 marca 2021 roku uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników. Niestety z powodu obostrzeń epidemiologicznych odbyło się to inaczej niż zwykle.

Pani Ewa Sądej odwiedziła każdą klasę i przeprowadziła zajęcia wprowadzające w świat czytelnika i biblioteki szkolnej. Uczniowie dowiedzieli się m. in. jak powstaje książka i jak należy o nią dbać, poznali regulamin naszej biblioteki i zasady jej funkcjonowania oraz rozwiązywali zagadki. Na koniec złożyli uroczystą przysięgę, którą potwierdzili gotowość na bycie użytkownikiem biblioteki szkolnej.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki z prośbami książki oraz wyprawkę czytelniczą dla pierwszaka przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii Mała książka – wielki człowiek. Pakiet zawierał:

  • książkę "Pierwsze abecadło" czyli antologię tekstów literackich napisanych przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym,
  • broszurę "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" czyli poradnik dla rodziców i opiekunów podpowiadający, jak wspierać dziecko w nauce czytania połączony ze zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki,
  • "Kreatywny alfabet" czyli plakat z literami do wycinania wspomagający naukę alfabetu i czytania.

Na zajęcia czekają jeszcze uczniowie klas 1B, 1F, 1H i 1I, którzy w tym czasie przebywali na kwarantannie.

/Beata Brylowska, Ewa Sądej/