15-16 i 21-24 marca 2022

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona szkolnych czytelników. To właśnie w tym momencie rozpoczyna się ich przygoda z książką z biblioteki szkolnej. Dlatego cieszyłyśmy się, że w końcu mogłyśmy zaprosić pierwszoklasistów na uroczystość pasowania do naszej biblioteki - po raz pierwszy w historii szkoły!

Na początku spotkania uczniowie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych oraz przeprowadzonych przez panią Ewę Sądej. Dowiedzieli się między innymi jak powstaje książka i jak należy o nią dbać, poznali regulamin i zasady funkcjonowania biblioteki, a w ramach zabawy rozwiązywali zagadki związane ze znanymi bajkami i baśniami, wierszami oraz legendami.

Później każda klasa złożyła uroczystą przysięgę, po której wszyscy uczniowie zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej - symbolicznym piórem przygotowanym specjalnie na tę okazję. Pasowanie piórem było przepustką do wypożyczalni, gdzie pani Beata Brylowska wskazała dzieciom działy z książkami przeznaczonymi dla najmłodszej grupy odbiorców i przekazała garść informacji na temat układu książek na półkach.

Podobnie jak w ubiegłym roku każdy uczeń – już jako czytelnik, otrzymał wyprawkę czytelniczą dla pierwszaka wydaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy pierwszaków do korzystania z naszych zbiorów.
Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie u nas ciekawą dla siebie książkę.

Do zobaczenia w bibliotece!

/Beata Brylowska, Ewa Sądej/