Październik / listopad 2021

Na przełomie tych jesiennych miesięcy zaprosiłyśmy naszych czytelników do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji polegającej na przepisywaniu utworów J. J. R. Tolkiena. Początkowo miał to być tylko „Hobbit”, ale z powodu dużego odzewu szkół przepisywanie objęło też inne tytuły z bogatej twórczości tego autora. Na bazie rękopisów mają być opublikowane nowe wydania m. in. „Hobbita", „Władcy Pierścienia", „Dzieci Hurina” czy „Silmarilliona”.

Naszej szkole przypadł w udziale fragment z „Władcy Pierścienia". Chęć przyłączenia się do akcji zgłosiło 36 osób. Z tej grupy do biblioteki przyszło 26 uczniów i 4 nauczycieli. I tak przygotowane przez nas puste kartki powoli zapełniały się tekstem. Łącznie powstały niecałe cztery strony rękopisu.

Wszystkim „przepisywaczom" bardzo dziękujemy za odpowiedź na nasze zaproszenie.

Dzięki Wam otrzymaliśmy od organizatorów akcji, która finalnie zmieniła nazwę na „Przepisujemy Tolkiena", oficjalne podziękowanie za udział w tym międzynarodowym przedsięwzięciu.

/Beata Brylowska, Ewa Sądej/