Logo Pomorskiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Bielang         Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku         Logo Rady Rodziców ZSP 6 w Gdańsku

Finał II Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Z LAWENDĄ W TLE, pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Bielang, już za nami.

11 maja 2023 r. dwudziestu dwóch uczniów z jedenastu szkół rywalizowało ze sobą w tegorocznej edycji konkursu, która została przeprowadzona pod hasłem „Spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej” w grupie wiekowej klas VI-VIII.

Po powitaniu i przedstawieniu porządku uroczystości głos zabrała pani wicedyrektor Anna Gołębczyk, która m. in. życzyła wszystkim uczestnikom powodzenia.
Następnie goście obejrzeli krótki film pokazujący ciekawostki z życia poetki oraz wysłuchali uczennic z kl. 7B, które słowami noblistki próbowały odpowiedzieć na trudne pytania - na podstawie scenariusza Iwony Kaczmarek.
Później miał miejsce główny punkt programu czyli recytacje, które nazwałyśmy "ucztą dla ducha i ucha".
Po wszystkich występach, w przerwie na słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów, jury w składzie:
- Dagmara Gulecka-Hura – kierownik Biblioteki Lawendowej,
- Małgorzata Kołodziej – polonistka na emeryturze, obecnie lektor języka polskiego jako obcego,
- Anna Stoltmann – nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdańsku,
- Małgorzata Krauze – logopeda ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Gdańsku,
udało się na obrady, by podołać wcale nie łatwemu zadaniu wyłonienia najlepszych recytatorów poezji Wisławy Szymborskiej.
Po nieco burzliwych dyskusjach i dzięki sponsorom nagród – Radzie Rodziców przy ZSP nr 6 w Gdańsku oraz Bibliotece Lawendowej – filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, komisja konkursowa przyznała dwa pierwsze miejsca, po jednym drugim i trzecim oraz wyróżnienie.

Wyniki:

I miejsce – Zuzanna Borejszo z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Bielkówku,
I miejsce – Kasjan Wiśniewski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nowy Świat w Gdańsku,
II miejsce – Marianna Krewniak ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Gdańsku,
III miejsce – Maksym Zarzhystkyi  z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Bielkówku,
wyróżnienie – Lena Sabatowska ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Gdyni.

Po wskazaniu zwycięzców, wręczeniu nagród i dyplomów był czas na dokumentację fotograficzną, do której obejrzenia zapraszamy.

Na koniec relacji chcemy jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować:
- Członkiniom Jury za okazane wsparcie i poświęcony czas – cieszymy się, że udział w konkursie dostarczył Paniom pozytywnych wrażeń;
- Paniom Dyrektor Małgorzacie Michałowskiej (SP nr 12 w Gdańsku) i Barbarze Deptale (SP nr 47 w Gdańsku) za oddelegowanie nauczycieli do pełnienia funkcji jurora w organizowanym przez nas konkursie – bez nich nie byłoby możliwe jego przeprowadzenie;
- nauczycielom, którzy zmotywowali uczniów do udziału w konkursie organizując oraz przeprowadzając eliminacje w swoich szkołach, a zatem dziękujemy Paniom:
Małgorzacie Wójtowicz z SP nr 19 w Gdańsku,
Darii Michnie z SP nr 23 w Gdańsku,
Joannie Kłódce z SP nr 45 w Gdańsku,
Iwonie Kalinowskiej z SP nr 48 w Gdańsku,
Annie Rusieckiej z SP nr 84 w Gdańsku,
Joannie Burzawie z SP nr 13 w Gdyni,
Ewie Miedzińskiej z ZSP nr 5 w Gdyni,
Karolinie Czemplik z SP z Oddziałami Sportowymi nr 7 w Sopocie,
Annie Jetkowskiej i Magdalenie Nitschke z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Bielkówku;
- Dyrekcji Szkoły, uczennicom z klasy 7B – Mai, Agacie i Izie oraz naszym partnerom, którzy pomogli zrealizować konkurs zgodnie z zamierzeniami tak, by zaproszeni goście mogli wysłuchać refleksyjnego montażu fragmentów wierszy Patronki 2023 roku oraz otrzymać nagrody i skosztować co nieco słodkości;
- największe DZIĘKUJEMY kierujemy do uczestników – to dzięki Wam i Waszym umiejętnościom recytatorskim mogliśmy wysłuchać tak różnych i ciekawych interpretacji wierszy Wisławy Szymborskiej, to Wy przyczyniliście się do tego, że poziom konkursu był bardzo wysoki. Było nam, organizatorom, niezmiernie miło Was gościć i być świadkami takiej uczty poetyckiej.

/Organizatorzy konkursu: Beata Brylowska, Ewa Sądej/