27 kwietnia 2022 r.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zostałam zaproszona przez nauczycieli przedszkola na spotkanie, podczas którego miałam wprowadzić ich podopiecznych w świat książki i czytelnictwa.

Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje i gdzie „mieszka” książka, co to za miejsce biblioteka i kto to jest czytelnik, a wszystko to oczywiście w formie zabawy, pogadanki i słuchania tekstu napisanego przez Clémence Masteau pt. „Wizyta w Bibliotece” - dokumentacja zdjęciowa z Facebooka Przedszkola nr 6 w Gdańsku.

Pokłosiem spotkania - przeprowadzonego w ramach promowania czytelnictwa wśród najmłodszej grupy odbiorców literatury, było wyjście wszystkich grup przedszkolnych do Biblioteki Lawendowej – filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

W podziękowaniu za przeprowadzenie zajęć otrzymałam książkę obrazkową wykonaną przez dzieci z grupy Leniwców. Była to ich interpretacja „Czerwonego Kapturka”.

Z mojej strony dziękuję wszystkim Leniwcom, Pingwinom, Lwom i Flamingom za miłe przyjęcie, za skupienie, za ciekawość świata i za uśmiech, którego nie dało się nie odwzajemnić.

/Beata Brylowska/