15 i 22-24 listopada 2021

Warsztaty czytelnicze dla uczniów klas I, II, III, IV i V

Biblioteka szkolna na powrót stała się miejscem otwartym dla szerszej grupy czytelników i dlatego zaproponowałyśmy wychowawcom klas I-V udział w stacjonarnych warsztatach czytelniczych.

Jako pierwsi odwiedzili nas przedstawiciele Wydawnictwa ZAKAMARKI - pani Beata Jarmakowska-Stranz i pan Maciej Stranz, którzy zapoznali:
- pierwszoklasistów z klasy 1A, 1B, 1C, 1D, 1H, 1J, 1K i 1L z cyklem książek o Mattisie i Duni,
- drugoklasistów z klasy 2F, 2I i 2K oraz trzecioklasistom z klasy 3B i 3D z serią Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai,
- czwartoklasistów z klasy 4B i 4D z serią o Dawidzie i Larisie,
- a piątoklasistów z klasy 5C z cyklem książek o Tsatsikim.

Kiedy jesteśmy szczęśliwi, kto może być naszym przyjacielem, kto okazał się złodziejem diamentów, czy warto zażyć eliksir długowieczności i czy uda się uratować gaj oliwny? Oto niektóre z pytań, które pojawiły się podczas warsztatów, a i innych tematów do dyskusji nie brakowało. Na koniec spotkania można było zakupić w promocyjnych cenach książki tworzące poszczególne cykle wydawnicze.

Mamy nadzieję, że zaprezentowane tytuły przypadły uczniom do gustu. A jeśli ktoś nie kupił książki, która go zainteresowała, a chciałby ją przeczytać to przypominamy, że wszystkie tytuły są w naszych zbiorach i można je wypożyczyć.

Serdecznie zachęcamy do przeczytania wszystkich książek, zarówno tych kupionych, jak i wypożyczonych. Życzymy przyjemnej lektury.

Dziękujemy gościom za przeprowadzenie ciekawych zajęć, a uczniom z wyżej wymienionych klas oraz ich wychowawcom za aktywny udział w spotkaniach.

Liczymy na dalszą współpracę.

/Beata Brylowska, Ewa Sądej/